Elif HAVUZ

1987 yılında Çanakkale de doğdu. Lise eğitimini Mehmet Akif Ersoy Meslek Lisesinde tamamladı. 2010 İşletme Lisansını yaptı. 2013’ de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Resim Bölümüne başladı.

Bölüm arkadaşlarıyla ‘’ilk’’ isimli karma resim sergisini açtı.(2016) Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi ‘’Tarım ve İnsan’’ temalı çalıştay’ a eserleriyle katıldı.(2016-2017) Çanakkale de ‘’Doğanın İzleri’’ ilk kişisel resim sergisini açmıştır.(2017) İstanbul da gerçekleşen Sanat Yorum Galerisi ‘’Genç Umutlar’’ resim sergisine katılmıştır.(2017) İstanbul’da düzenlenen Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen ‘’Sanatta Deneyim Sempozyumuna’’ katıldı.(2017)  ÇOMÜ, Resim Bölümünde Lisans eğitimini tamamlayarak 2017 yılında mezun oldu. Çalışmaların da doğa’ nın ruhunu keşfetmeyi ve onu çözümleyerek anlatmayı seçtiğini belirtmiştir.

‘’Resimlerimde doğayı ve insanı iyileştirmeyi düşünürken, beklentileri karşılayan değil, sanatçı özgürlüğüne kavuşan çağdaş bir ressam olmaktır istediğim.. Kendim olabilmek, bende olup biteni en iyi bildiğim yolla, resmederek anlatabilmek.’’

 

 

     
 
Anasayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Sanatçılar Arşiv Online Sergiler Haberler Foto Galeri İletişim